Маркетинг і продажі в кризу | Grand Horeca

Маркетинг і продажі в кризу

У період Коронавірусної кризи перше до чого більшість прагнуть – почати економити. І в першу чергу страждає маркетинг. Але як показує практика, найкраща стратегія під час рецесії – збалансований довгостроковий брендинг і просування для короткострокових продажів. Підтримувати маркетинг і продажі в кризу допоможуть деякі правила, про які варто пам’ятати.

Слідкуйте за тенденціями ринку

У нестабільній обстановці ринок і споживачі постійно змінюються. Маркетингові повідомлення повинні враховувати запити споживачів, які освоюються в нових умовах і шукають способи розважити себе вдома. Відстежуйте не тільки свої дані про споживачів сайту. Слідкуйте так само і за загальнодоступною пошукової статистикою Google Тренди.

Регулюйте маркетингові повідомлення

У гонитві за тенденціями ринку не варто забувати, що маркетингові повідомлення повинні відповідати поточній ситуації. 62% споживачів хочуть продовжувати бачити рекламу. Особливо для клієнтів важливо знати, як компанія реагує на Коронавірус. При цьому 49% опитаних, навпаки, прагнуть до позитивних повідомленнями.

Аналізуйте

Легко відслідковувати маркетингові показники дозволяють аналітичні програми. Аналітика дає можливість на 50% прискорити перші продажі і на 10% збільшити середній чек нових покупців. Наприклад в нашій програмі SkyService POS Ви можете з легкістю стежити за звітністю! Детальніше, як працювати зі звітами Ви можете подивитися за цим посиланням.

Відмовтеся від каналів залучення, які не окупаються

Скорочувати потрібно те, що не приносить прибутку. Використовуйте звільнений бюджет на маркетинг і ті канали та кампанії, які більш ефективні. Компанії, що скорочують маркетингові витрати, отримують короткостроковий прибуток, але програють в довгостроковій перспективі.

Стратегія

Планувати зараз складно, але вибудовувати стратегію все одно потрібно. У нестабільних умовах маркетингову стратегію, ймовірно, доведеться адаптувати під потреби споживачів. Догодити всімнеможливо, тому подумайте, які сегменти будуть для вас в пріоритеті та пустіть всі сили на них.

Ретельно оцінюйте ризики довгострокових проектів

Перед тим, як приступати до реалізації проекту, проведіть маркетингове дослідження. Незважаючи на те, що вкладатися в довгострокові проекти зараз ризиковано, тестувати нові ідеї сьогодні простіше: у співробітників, як правило, більше вільного часу, а конкуренція в рекламному аукціоні навпаки стала менша. Запустивши новий продукт або послугу, будьте готові оперативно коригувати пропозицію, адже ринок продовжить змінюватися.

Переходьте в онлайн

Перехід в онлайн – очевидний спосіб адаптуватися до поточної ситуації. І зробити це простіше і дешевше, ніж можна собі уявити. Але Ви повинні розуміти, що перехід в онлайн не окупиться з першого дня. Тим більше, якщо раніше компанія не була представлена ​​в інтернеті.

Не завершуйте комунікацію з клієнтами

Важливо не тільки дати клієнтам доступ до актуальної інформації, а й бути готовими відповідати на скарги і питання. Напруга в суспільстві зростає, а ситуація у кожного клієнта своя. Тому питання будуть надходити в тому ж режимі, якщо не частіше. Повірте, ніщо не дратує сьогодні людей більше, ніж невизначеність.

Використовуйте кризу для зростання

Через Коронавірус майбутнє розпливчасте. Можна намагатися врятувати бізнес і триматися на плаву. А можна спробувати зробити крок далі і вирости в умовах кризи. Незважаючи на негативну обстановку і потік новин про бізнеси, які близькі до банкрутства, є ті, хто злітає на фоні пандемії. Подумайте, чи немає у вас ідеї, яка може вистрілити саме сьогодні. Проведіть маркетинговий аналіз ринку і спробуйте їх втілити в життя.

Як відкрити свою кав’ярню: основні кроки | Grand Horeca

Як відкрити свою кав’ярню: основні кроки

 1. Напевно, з назви заголовка “як відкрити кав’ярню” Ви здивувалися – навіщо нам, хмарного сервісу, писати про кав’ярню? Просто дивлячись на наших клієнтів, ми хочемо допомогти Вам не робити типові помилки, і ставати самими крутими.

  Тому давайте розберемо все по пунктах як відкрити кафе, і в кінці визначимося, чи потрібно взагалі в 2018 відкривати кав’ярню. Або воно того не варто.

  Для зручності, давайте умовно поділимо відкриття кав’ярні на стадії:

  Підготовка до відкриття кафе

  • Визначення концепції
  • Складання бізнес-плану

  Реалізація

  • Оренда приміщення і техніки
  • Персонал і навчання
  • Організація роботи

  Структурувавши інформацію, яку ми розкриємо в цій статті, можемо приступати до пояснень.

  Підготовка

  Щоб відкрити свою кав’ярню, потрібно, в першу чергу визначитися з концепцією. Запитайте себе, що ви хочете в ній бачити? Яких клієнтів залучити? Як позиціонувати? І головне – в чому секрет?

  Не варто приховувати, що кав’ярень за останній час з’явилося, як грибів після дощу. Наприклад тільки біля нашого офісу в крокової доступності більше 10 кав’ярень. І до всіх ним йти менше 10 хвилин. І сама сіль в тому, що ми знаходимося не в центрі міста, де життя б’є ключем, а в тихому спальному районі.

  Плюс такої конкуренції в тому, що у кожного закладу є своя фішка – хтось вирішив відкрити заклад в якому продають тільки каву і пиво, хтось виїжджає за рахунок хіпстерской обстановки і класних стаканчиків, хтось робить просто смачно, і до них просто приходять і повертаються.

  Є навіть кав’ярня спеціально для матусь. Щоб до неї дістатися, потрібно підніматися по сходинках. Господарі кав’ярні обіграли це дуже цікаво – щоб жінки не тяглися з колясками по сходинках, їм зробили спеціальний «домофон» з меню у вигляді банера. Тобто мами просто під’їжджають до домофону, роблять замовлення і все. Як в мак драйві 🙂

  Так ось, без фішки ви ризикуєте просто загубляться на тлі інших маленьких бізнесів.

  Бізнес-план

  Як правило, половина бажаючих відкрити кав’ярню на цьому етапі зливаються – адже далі потрібно прикладати багато сил і не менше часу. Тому радимо Вам набратися сил, бути готовим до проблем і йти вперед.

  Бізнес-план для кав’ярні обов’язково повинен бути. І мати хоча б базові пункти:

  Аналіз ринку

  Пройдіться по майбутнім конкурентам – що продають? Як себе поводять? Чим відрізняються?

  Маркетингова програма

  Щоб залучити клієнтів, потрібно їх знайти. Визначтеся, що буде ефективніше: оффлайн або онлайн-реклама? Хто Ваш ідеальний клієнт?

  Опис процесів

  «Як буде проходити обслуговування клієнтів? Як повинен вести себе бариста? За яким рецептом будуть робити напої? Як проводити облік сировини? »- і цей список тільки вершина айсберга.

  Порада: Якщо Ви не сильні в складанні тих карт, не поскупилася на хорошого Баристу, який буде майстром своєї справи, і допоможе Вам потрапити в тему.

  Бюджет на відкриття кафе

  Мабуть, це ключовий пункт всього бізнес-плану. Детально обміркуйте кожен процес на виробництві, і підрахуйте, скільки для цього всього потрібно грошей?

  Стратегія розвитку кафе

  Як швидко Ви хочете окупитися? Якою має бути кав’ярня після відкриття? А через рік? Які кроки потрібно для цього зробити?

  Документи для відкриття кафе

  Обов’язкові документи для відкриття кав’ярні в 2018:

  • дозвіл на відкриття від міської адміністрації
  • дозвіл на розміщення зовнішньої реклами
  • висновок від санепідемстанції про те, що заклад відповідає усім вимогам
  • документи, що посвідчують, що все узгоджено з пожежною інспекцією
  • ліцензія на продаж алкоголю, якщо він буде
  • узгодження з поліцією (місце для тривожної кнопки)

  Коли ці пункти Ви вже пройшли, варто приступати до реалізації своїх планів.

  Реалізація

  Робота над невидимими завданнями скінчилася, попереду ще безліч складних завдань, але Рубікон вже пройдено.

  Приміщення та обладнання для кафе

  Приміщення для кав’ярні в Києві знайти непросто. Визначтеся з геолокації і бюджетом. При цьому, врахуйте, що при однакових затратах приміщення можуть бути абсолютно різними – це може бути купа простору в спальному районі, а може бути «кіоск» біля метро.

  Якщо з приміщенням все більш-менш ясно, то з обладнанням справи йдуть по-іншому. Адже можна купити техніку для кав’ярні – як нову так і б / у. Але при покупці техніки «з рук» потрібно бути готовим до несподіваних проблем. А ще можна взяти все в оренду – іноді цю послугу пропонують орендодавці.

  Персонал і навчання

  Про те, наскільки важливо відповідально поставитися до підбору персоналу для кав’ярні багато говорити немає сенсу. Звичайно, варто не поскупитися, і найняти хорошого Баріста – який не тільки буде робити хорошу каву, а й вчити – не тільки менш досвідчених співробітників, а й Вас.

  Кількість працівників потрібно складати виходячи з завантаженості закладу. Ми рекомендуємо наймати універсалів – людей, які зможуть все: і заготовки круасанів випекти, і смачну каву зробити.

  Організація роботи

  Перед тим, як запускати робочий процес, опишіть для себе всі процеси, які будуть проходити в кав’ярні. Крім заготовки-заварювання-прибирання є ще купа процесів. Наприклад, як вести облік сировини на складі, розраховувати трудочасов на кожного співробітника і так далі.

  Швидше за все, Ви про це навіть не замислювалися. А адже такі речі допоможуть уникнути багатьох помилок на старті і оптимізувати роботу кав’ярні в майбутньому.

  Наприклад наш софт допоможе стежити не тільки за цими речами. POS-система для кав’ярні допоможе автоматизувати більшість процесів на підприємстві. Наприклад, їдучи у справах, можна буде в реальному часі відстежувати замовлення, залишки і прибуток.

  Якщо Ви не знаєте, потрібно це бізнесу, чи ні – просто спробуйте наш безкоштовний пробний період. Або проконсультуйтеся у наших співробітників – вони завжди раді допомогти.

  Варто згадати і про франшизу – адже відкрити заклад купивши франшизу, набагато легше. Як мінімум тим, що з Вами будуть люди, які пройшли вже це все, і допоможуть впорається з усіма труднощами ще на етапі їх зародження.

  Детально вивчивши всі ці пункти, Ви зможете уникнути типових (і не дуже) помилок, з якими стикаються всі новачки. Тому сподіваємося, що ці матеріали Вам допоможуть.

  Бонус

  Якщо Ви все ж хочете бути першопрохідцем, ми підкинемо кілька нестандартних ідей для відкриття кав’ярні:

  Не соромтеся запрошувати інклюзивних людей на роботу

  Адже вони нічим не відрізняються від звичайних людей. А соціальна відповідальність ніколи не була чимось непристойним.

  Животность в кав’ярні

  Котики. Хом’ячки. Свинки. Пташки – живі істоти в кафе не тільки додадуть атмосферу закладу, а й привернуть любителів таких рішень.

  Кав’ярня з самообслуговуванням

  У вашому кафе теж будуть барісти – але вони будуть не так готувати, як допомагати гостям в приготуванні напоїв. Це допоможе залучити любителів нестандартного – адже кожен зможе проявити свій креатив. А кращі напої можна зробити фірмовими.

  У продовження соціальної відповідальності

  Обмінюйте плюшки (кава, чай, булочки) на пластик, папір або батарейки.

  Заклад в крутому стилі

  Кав’ярню з роботами, супергероями, барбі, персонажами культових творів – охопить велике коло аудиторії.

  Успішних продажів і хороших клієнтів!