Маркетинг і продажі в кризу | Grand Horeca

У період Коронавірусної кризи перше до чого більшість прагнуть – почати економити. І в першу чергу страждає маркетинг. Але як показує практика, найкраща стратегія під час рецесії – збалансований довгостроковий брендинг і просування для короткострокових продажів. Підтримувати маркетинг і продажі в кризу допоможуть деякі правила, про які варто пам’ятати.

Слідкуйте за тенденціями ринку

У нестабільній обстановці ринок і споживачі постійно змінюються. Маркетингові повідомлення повинні враховувати запити споживачів, які освоюються в нових умовах і шукають способи розважити себе вдома. Відстежуйте не тільки свої дані про споживачів сайту. Слідкуйте так само і за загальнодоступною пошукової статистикою Google Тренди.

Регулюйте маркетингові повідомлення

У гонитві за тенденціями ринку не варто забувати, що маркетингові повідомлення повинні відповідати поточній ситуації. 62% споживачів хочуть продовжувати бачити рекламу. Особливо для клієнтів важливо знати, як компанія реагує на Коронавірус. При цьому 49% опитаних, навпаки, прагнуть до позитивних повідомленнями.

Аналізуйте

Легко відслідковувати маркетингові показники дозволяють аналітичні програми. Аналітика дає можливість на 50% прискорити перші продажі і на 10% збільшити середній чек нових покупців. Наприклад в нашій програмі SkyService POS Ви можете з легкістю стежити за звітністю! Детальніше, як працювати зі звітами Ви можете подивитися за цим посиланням.

Відмовтеся від каналів залучення, які не окупаються

Скорочувати потрібно те, що не приносить прибутку. Використовуйте звільнений бюджет на маркетинг і ті канали та кампанії, які більш ефективні. Компанії, що скорочують маркетингові витрати, отримують короткостроковий прибуток, але програють в довгостроковій перспективі.

Стратегія

Планувати зараз складно, але вибудовувати стратегію все одно потрібно. У нестабільних умовах маркетингову стратегію, ймовірно, доведеться адаптувати під потреби споживачів. Догодити всімнеможливо, тому подумайте, які сегменти будуть для вас в пріоритеті та пустіть всі сили на них.

Ретельно оцінюйте ризики довгострокових проектів

Перед тим, як приступати до реалізації проекту, проведіть маркетингове дослідження. Незважаючи на те, що вкладатися в довгострокові проекти зараз ризиковано, тестувати нові ідеї сьогодні простіше: у співробітників, як правило, більше вільного часу, а конкуренція в рекламному аукціоні навпаки стала менша. Запустивши новий продукт або послугу, будьте готові оперативно коригувати пропозицію, адже ринок продовжить змінюватися.

Переходьте в онлайн

Перехід в онлайн – очевидний спосіб адаптуватися до поточної ситуації. І зробити це простіше і дешевше, ніж можна собі уявити. Але Ви повинні розуміти, що перехід в онлайн не окупиться з першого дня. Тим більше, якщо раніше компанія не була представлена ​​в інтернеті.

Не завершуйте комунікацію з клієнтами

Важливо не тільки дати клієнтам доступ до актуальної інформації, а й бути готовими відповідати на скарги і питання. Напруга в суспільстві зростає, а ситуація у кожного клієнта своя. Тому питання будуть надходити в тому ж режимі, якщо не частіше. Повірте, ніщо не дратує сьогодні людей більше, ніж невизначеність.

Використовуйте кризу для зростання

Через Коронавірус майбутнє розпливчасте. Можна намагатися врятувати бізнес і триматися на плаву. А можна спробувати зробити крок далі і вирости в умовах кризи. Незважаючи на негативну обстановку і потік новин про бізнеси, які близькі до банкрутства, є ті, хто злітає на фоні пандемії. Подумайте, чи немає у вас ідеї, яка може вистрілити саме сьогодні. Проведіть маркетинговий аналіз ринку і спробуйте їх втілити в життя.